+420 775 298 999  radim.falc@dif.cz

ŠKODA AUTO

... je největší výrobce automobilů v České republice. Sídlo společnosti je v Mladé Boleslavi, kde je i největší výrobní závod, v rámci ČR má dva další výrobní závody v Kvasinách a ve Vrchlabí. Od roku 1991 je součástí koncernu Volkswagen. Kapacity výrobníl linek se díky automatizaci a robotizaci zvyšují - nesmí se zastavit. Každý prostoj znamená velkou ekonomickou ztrátu. Takže úkol je jasný – najít odpovídající techniku, jež bude předvídat možnou poruchu.

Škoda diflink

V roce 2015 začala nová partnerská spolupráce firem BaR a dif na projektu Diagnostický a monitorovací sytém měření vibrací a teplot ve ŠKODA AUTO. Prvním  společným projektem byla náhrada dosluhujících systémů na dolech koncernu OKD. Systém nese jméno diflink. Následovaly projekty ve ŠKODA AUTO. V lakovnách závodů v Mladé Boleslavi a Kvasinách. Následně vznikl ucelený diagnostický systém pokrývající potřeby jednotlivých strojů i celých provozů.

Realizace probíhá ve všech současných lakovnách koncernu Škoda od roku 2015, až doposud. Celkem v 6 etapách bylo instalováno 1930 snímačů. Z toho 1294 vibrací a 636 teplot.

schéma strojů snímače spektra

 

Partneři